Rengeteg külső es belső kritika éri a kormányt. Végre kiengedik a 14 év aluli gyerekeket, de csak a szüleikkel, es csak a boltba es a gyogyszertarba. Ez a kitétel felháborodást keltett,mert pont ez a ket hely a legveszélyesebb: az ellenzék szerint ez öngyilkosság, követelik, csak a séta legyen engedélyezett, s ne kísérjék szüleiket fertőző helyekre.A kormánynak ezt orvosolnia kell,ezt kéri Madrid polgármestere is.
Mai intézkedés az is,hogy csökkentettek 4 %- ra a digitális könyvek es digitális média áfáját, ezzel segítik az ágazat működését.Engedelyezik,hogy a hozzátartozók Extremadura tartományban vedoruhazatban meglátogathassák a kritikus állapotú betegeket akar kórházban,akar idos otthonban vannak,errol a tartomány határozott. Az ügyészség 86 ápolási otthonban vizsgálódik bűncselekmény gyanújával a benyújtott panaszok alapján, többségében a ket gocpontban,Madridban es Barcelonában.
Az ENSZ határozatot fogad el az orvosi eszközök,gyógyszerek,felszerelések felhalmozódásanak megakadályozása érdekében,hogy minden ország hozza juthasson ezekhez - adta tudtul az EFE.
Újbóli stagnálás es emelkedés figyelhető meg a vírus fronton.A csökkenő tendencia ellenére a folyamat nem olyan gyors, mint vártak, ezt mutatják a kórházi állapotok is. Ezt Fernando Simon a veszélyezteti központ igazgatója erősítette meg. Marcius 28- a volt a csúcs, a legtöbb fertőzött regisztráció, azóta is ez a tendencia hullámzik. A top 10, a legaktívabb országot mutató grafikon is alátámasztja ezt a tendenciát.
Forras: El Confidencial
VÍRUS KONTRA IMMUNRENDSZER
A mellékelt ábra szerint 21 napig tart az emberi immunitás,utana jelentkeznek a tünetek.
Az ido a vírusnak ketyeg, akar egy nap alatt bejutva százezer másolatot készít magából. DE az immunrendszernek 15-21 napig tart míg védett lesz,ha elég erős ehhez,de tobb,mint tízmilliárd sejtbol all,ami specializálódott bármely vírus felkutatására es megsemmisítésére.Ezert nyerheti meg védekezésünk a csatát a vírus ellen.A kép világosan mutatja a folyamatot.
Forras: El Pais, a cikket itt talaljatok: ide kattintsatok
Atrocitások Spanyolországban
Minden este megtapsolják az emberek a koronavírus-járvány ellen kitartó küzdelmet folytató egészségügyi dolgozókat Spanyolországban.
Az otthona közelében azonban nem mindegyiküket látják szívesen. Vannak köztük olyanok, akik rendszeres üzeneteket kapnak a szomszédoktól, melyekben arra kérik őket, költözzenek el, nehogy megfertőzzék a közvetlen környezetüket.
Elena Garbajosa egy madridi nővérotthonban dolgozik. Mielőtt hazaindul, mindig leveszi a munkaruháját, nehogy hazavigye a vírust.
- Egy szomszéd kérdőre vont. Majdhogynem azt mondta, fertőtlenítsem azt is, amire csak ránézek, vagy a talajt, amire rálépek, merthogy egészségügyi intézményben dolgozom – panaszkodik a hölgy, aki a lábtörlőjét és az ajtókilincsét az incidens után néhány nappal kifehéredve találta, mert valamilyen anyaggal lefújták azokat.
- Nehéz elhinnem, hogy pár méterre tőlem olyan emberek élnek, akik az irányomban így viseltetnek. Ez szomorú. De nézzük a másik oldalt is! Amikor hazajövök és hallom a tapsot, az igazán felemelő. A negatív reakciókról igyekszem nem tudomást venni – mondja Elena.
Vannak durvább esetek is. Egy orvos autójára azt fújták Katalóniában: fertőző patkány.Az ügyészség gyűlölet keltek vádjával elítélte a tettest,akit a doktornő férje jelentett fel,ket autógyár pedig ingyen felajánlotta,hogy meg javítja a gépkocsit.
Forras: El Confidencial
Az egészségügyi dolgozók úgy vélik, a biztonsági- és védőfelszerelések megóvják őket és környezetüket a vírustól, a stressztől azonban nem, amit néhányuknak a munkájukkal együtt járó mindennapi atrocitások okoznak – mondja madridi tudósítónk, Jaime Velázquez.
Montserrat Martinez nővér egy madridi kórház intenzív osztályán. Azt mondja, a járvány tetőzésekor, amikor a kórházak túlterheltek voltak, jó néhány egészségügyi dolgozónak pszichológiai segítségre volt szüksége.
- Igen, így volt. Amikor hazamentem, én is sokat sírtam… Gyerekeim vannak és férjem, látták rajtam, milyen gondokat viszek haza. De kérdezősködtek és hagytak beszélni. Figyeltek rám, törődtek velem, így én otthon kaptam.
Forras: El Pais
Kitekintést ígértem, ami tulajdonképpen betekintés:
MAR SEMMI SEM LESZ OLYA, MINT AZELŐTT!
- Gazdasági es egyéb következmények
Milyen lesz a koronavírus utáni világ?
Bár még javában tombol az új koronavírus által kiváltott járvány, az már most is jól látható, hogy a ragály gyökeresen felforgatja eddigi világunk alapjait, és elvonultával számos elemében új korszak köszönt ránk - írja Kolek Zsolt a M7- ben.
Ahogy az első világháború romba döntötte a „boldog békeidők” pozitivizmusát, úgy egy évszázaddal később a koronavírus-járvány tesz pontot a globális kapitalizmus leghosszabb ideig tartó növekedési periódusának végére.
A 2009-ben elmélyülő globális válságot követő évtized töretlen gyarapodása számos ellentmondásnak ágyazott meg, amelyekre a járvány okozta krízis élesen felhívta a figyelmet.
A túlfeszített növekedés korszakában csak kevés vállalat halmozott fel tartalékot, ezáltal a karanténszabályok által előidézett gazdasági leállás miatt a leginkább sújtott ágazatokban a korábban mindenható globális cégek egy része is kilátástalan helyzetbe került.
Átalakuló világrend
A járvány szembesített bennünket azzal is, mennyire sérülékenyek a globális gazdaságot éltető termelési láncok.
A szükséghelyzet arra is rávilágított, hogy még a jóléti országok között is esetenként szakadéknyi különbség van az egészségügyi ellátórendszer és a műszaki hátterét biztosító egészségipar kapacitásában.
Ahogy az előző században a két világégés is egészen új termelési módszereknek ágyazott meg, életre hívva a tömegtermelést, úgy a koronavírus-járvány egészen biztosan felgyorsítja a digitalizációt és a robotizációt. Előbbi gyökeresen alakítja át a mindennapjainkat a hivatali érintkezéstől az oktatásig, utóbbi az emberi munkaerő tömeges átcsoportosítását idézi elő.
A koronavírus-járvány a nemzetközi kapcsolatokat szabályozó rendszer gyengéire is kíméletlenül ráirányítja a figyelmünket.
Az alapvető elemeiben 1945 óta fennálló rendszer már a mostani krízis előtt is működési zavarokkal küszködött, de a koronavírus-járvány mutatja igazán, mennyire eszköztelen a globális világrend legfőbb internacionális szervezete, az ENSZ. A ragály az európai integráció gyengeségét is leleplezte, a váratlanul lecsapó válsággal a tagállamok lényegében nemzeti hatáskörben kénytelenek szembenézni.
Lassuló globalizáció
Ez a néhány felvetés is igazolja, hogy az esetleg több hullámban jelentkező ragály lecsendesülése után komoly változások várhatók az eddigi globális világrendben.
Bár a globalizáció nem szűnik meg, korábbi üteme lassulni fog, hiszen a termelési láncok szükségszerű átalakítása erősíteni fogja a lokális elvet a világgazdaságban.
A válság következtében minden bizonnyal átrendeződnek a világgazdaság erőközpontjai is. Az átalakulás mélysége persze leginkább annak függvénye, milyen időtávlatban indulhat meg a járvány által sújtott gazdaságok újraépítése. A legszembetűnőbb folyamat azonban nagy valószínűség szerint a centrumban a 21. században megszokott jólét, s ezáltal a kereslet markáns visszaesése és a periféria további gyorsuló leszakadása lesz.
A koronavírus utáni világ tehát minden bizonnyal szegényebb, s ezért kényszerűen takarékosabb lesz, s ezáltal a korábbinál könnyebben indulhat meg egy fenntartható fejlődési pályán.
A globális erőforrások szétosztásában tapasztalható aránytalanság azonban még inkább elmélyülhet, ez pedig újabb és újabb lökést adhat a migrációnak.
A nyitott gazdaságú kisebb államok a világkereskedelem könnyen megjósolható visszaesése miatt nem sok jóra számíthatnak, a kitörési pontok megtalálásához minden bizonnyal innovatív megoldásokra lesz szükség.
A közép-európai régió esetében ilyen lehet az eddig elhanyagolt egészségipar fejlesztése, lévén ehhez a tudásbázis nagyrészt adott, a termelési kapacitások átalakításával értékes szelet hasítható ki az egyre szűkülő világkereskedelemből.
A globális kapitalizmus motorja eddig a növekvő fogyasztás volt, a koronavírus utáni korszakban azonban tartósan számolhatunk a kereslet csökkenésével. A fogyasztói szemlélet vélhetően a koronavírus utáni világban is fennmarad, a fogyasztói szokások azonban jelentősen átalakulnak. Már a járványhelyzet jelenlegi szakasza is mutatja, hogy az innovatív megoldások ebben az esetben is segítik a cégek talpon maradását.
Erősödő nemzetállamok
A nemzetközi intézményrendszer gyengesége sürgetően veti fel, hogy az internacionális szervezetek hatékonyságának növelése elképzelhetetlen szervezeti átalakítások nélkül.
A koronavírus utáni világ nemzetközi rendszere már nem alapulhat a második világháború után kialakult – mára meghaladottá vált – erőviszonyokon, igazodnia kell az átalakuló világ erővonalaihoz.
Várhatóan az Európai Unió intézményrendszere is meggyengülve jön ki a járvány okozta krízishelyzetből.
Ha a ragály lecsendesülése után sem sikerül hatékony működési formát találni, ez könnyen az európai integráció ma ismert formájának végét jelentheti.
Ezzel pedig nemcsak a brüsszeli bürokráciának mondhatunk búcsút, hanem megkérdőjeleződnek a kontinens békéjét hosszú évtizedekig garantáló integrációs folyamatok is.
Megoldás lehet a lokális értékek megerősítése – rácsatlakozva a világgazdaság várható új irányára –, s ezáltal a tagállamok gazdasági-politikai érdekeinek a jelenleginél jóval hatékonyabb összehangolása.
A koronavírus utáni Európa gazdasági újjáépítése – a közös kihívások – elmélyíthetik a szolidaritást, és megteremthetik a ma még csak szlogenek szintjén létező európai identitást.
Forras: M7
AZ 5 G - ES AMI MÖGÖTTE VAN
Tenyleg gyilkos vírus? Tenyleg időzített bomba? Tenyleg köze van a vírushoz? Mert miert éppen Vuhan es Lombardia volt az első vírus es 5G központ? Sok a kérdőjel.
Az 5G technológiáért folyik a háború, de a káros hatásokról senki nem beszél! A Huawei-féle vagy a nyugati típusú kémprogramokat szeretné telefonján hazavinni?
Az egyre nagyobb propagandává szélesedő vádak, amiket a kínai tech-óriás Huawei ellen felhoznak már a felhasználókat nem azon dilemma elé állítják, hogy milyen előnyöket tud nyújtani egy-egy telefon, hanem, hogy melyik kémkedéssel "jönnek ki" vagy békéltek meg jobban....
Ha valaki lemaradt volna róla (és bár nem mondják ki nyíltan), de
- egyrészt a küszöbön álló 5G technológia elterjedéséért folyik a háború ezen a fronton,
- másrészt pedig megszűnt a nyugati dominancia azzal, hogy az Apple elvesztette vezető helyét és jelenleg már a Huawei több telefont ad el a világban, mint az 'almás cég'....
A Huawei pedig a legjelentősebb új technológiák bevezetésére készül az 5G területén is...
Itt mindenképp meg kell jegyeznem, hogy az 5G technológia veszélyeiről és a világméretű emberkísérlet részleteiről a főáramú médiában szándékosan teljes csend és hallgatás uralkodik, gyakorlatilag meg van tiltva, hogy erről társadalmi vita folyhasson le. (SBG Buddha - VilagHelyzete megj).
Ugyanis már a 3G és 4G technológia elektromágnes sugárzása is bizonyíthatóan károsodást okoz a szervezetben:
Sok szakértő és tudós szerint nem szimplán az agyban okoz elváltozásokat, ha valaki mobiltelefonját fejéhez tartva telefonál, de az elektromágneses felhő, az állandó átjátszótornyokkal való kommunikáció sugárzása és a WiFi-felhő, amiben élünk súlyos hatással van az idegrendszer mellett szervezetünk sejtjeire, de akár a DNS-re is....
Hiszen az egész testünk egy frekvencia és rezgés-halmaz a szívünktől az agyunkon át a legkisebb sejtünkig... - részleteznem sem kell...
Mire odáig eljutnak, hogy rákos elváltozásokat okoz, már régen késő lesz, akár elismerik, akár nem!
Miért veszélyesebb az 5G?
A vezeték nélküli rák: 5G
Az 5G esetében viszont csak a pozitív előnyöket hangsúlyozzák, annak ellenére, hogy a sugárzás és az emberekre gyakorolt káros hatás sok százszorosát jelentik az eddigieknek...
Szóval a hivatalos promóció szerint az 5G lesz az, amikor majd 3 másodperc alatt tölthetünk le filmeket; ez az, ami majd lehetővé teszi, hogy a fürdőszobamérleg kommunikál a hűtőszekrénnyel, a Google okoslakás minden kamerája és érzékelője beszél a garázsban álló autóval...stb... Szóval pestiesen szólva (szerintük), az 5G technológia az egyik 'legpengébb' menő dolog...
Kérdés nem fér hozzá, hogy dollármilliárdok vannak már az 5G elterjesztésébe öntve és kőkemény kereskedelmi / gazdasági háború részét képezi....
Ennek a háborúnak a célkeresztjébe került most a Huawei, hiszen piacvezetővé vált!
Kémkedik és kémprogram van (vagy lehet) rajta...
Mert az Intel chipek, az Apple computerek, Microsoft, IPhone telefonok nem kémkednek?
Évtizedek óta teszik és nyitott backdor van beépítve mindegyikbe kötelezően, másképp nem is engedi forgalomba hozni őket az amerikai kormányzat!
Ez nem csak kémjátszma, hanem háború azért, hogy ki fogja dominálni és uralni nemcsak az 5G, de akár a mesterséges intelligencia és megfigyelt orwelli társadalom piacát is!
A Huawei természetesen tagadja a vádakat, ahogy az Apple és a Microsoft is tagadta. Bizonyíték természetesen most sincs az ellenük szóló vádakra.
Viszont vagyon komoly válaszlépésekkel fenyegetett Kína, ha az USA nyomására Kanada, Németország vagy az Európai Unió is büntetőintézkedésekkel támadja meg a vezető kínai céget. (VilagHelyzete)
Mai adatok Spanyolorszagban
Fernando Simon a mai sajtotajekozatton
Eddig osszesen 204178 - an betegedtek meg, 21282 áldozatot szedett a koronavirus országszerte,82814-en épültek fel a betegségéből. A legtöbb esetet Catalonia produkálta 1434 uj megbetegedéssel,melyet Madrid követett 1034 esettel.Mai nap 430 halálesetet regisztráltak, 3968 uj megbetegedéssel, es 7705 beteggel,akiket intenzív osztályon ápolnak.Ezek a számok a tegnapi adatokhoz képest ismet emelkedést mutatna