Az Újságíró szemével

SZVITEK ERZSÉBET ÚJSÁGÍRÓ

SZVITEK ERZSÉBET ÚJSÁGÍRÓ

Spanyolországban meghaladta a 215 ezret a regisztrált fertőzöttek száma 

MADRIDI KARANTENUNK 43. NAPJA 2020. Majus 2

2020. május 03. - zsazsy55

Spanyolországban 215 ezer 216-ra emelkedett a regisztrált koronavírusos esetek száma, miközben a fertőzés terjedésének üteme továbbra is mérséklődik - közölte a spanyol egészségügyi minisztérium pénteken. 

 

image2.JPG
Fotó: El Pais 

A szaktárca jelentése szerint az elmúlt egy napon 1175 ember szervezetében mutatták ki a vírus jelenlétét a legmegbízhatóbbnak tartott PCR-tesztek. Az eljárással csütörtökre 1309, szerdára 2144 új esetet igazoltak. A közzétett összesítés nem tartalmazza azokat a pozitív eseteket, amelyeket más vizsgálati eljárásokkal azonosítottak. A SARS-CoV-2 nevű vírus eddig 24824 ember halálát okozta, 281-en az elmúlt 24 órában veszítették életüket. Csütörtökön 268-an, szerdán 325-en hunytak el. A gyógyultak száma elérte a 114 ezer 678-at, számuk egy nap alatt 2628-cal növekedett, miután csütörtökön 3103-mal, szerdán pedig 6399-cel emelkedett a minisztériumi statisztikában. A fertőzöttek számának jelentős csökkenése miatt pénteken ünnepélyes keretek között bezárták a spanyol főváros kiállítási- és vásárcsarnokának (IFEMA) pavilonjaiban létesített tábori kórházat. 


image3.PNG
A madridi régióból 52 új esetet jelentettek egy nap alatt, a nyilvántartott fertőzöttek száma a térségben összesen 61 ezer 829. Az utolsó páciensek távozását az egészségügyi dolgozók tapssal kísérték, majd Isabel Díaz Ayuso tartományi elnök megjelenésekor azt skandálták: "tesztet akarunk".A spanyolországi fertőzöttek közül ugyanis több mint 40 ezren az egészségügyben dolgoznak. Az érdekképviseletek szerint tömeges tesztelés szükséges az ágazatban. A most bezárt ideiglenes kórházban ezren dolgoztak a március 22-i megnyitás óta, és mintegy négyezer beteget láttak el, a kórházi ellátásra szoruló koronavírusos esetek 10 százalékát a régióban. Az ott kezelt páciensek közül 17-en hunytak el.
A tartományi elnök beszédében emlékeztetett: ez az intézmény ugyan bezárt, de a térség többi kórházban "folytatódik a harc az életért".
Spanyolországban március 15.  óta szükségállapot van érvényben, az oktatási intézmények bezárása és a lakhelyelhagyási megkötések bevezetése mellett számos termelőágazat is leállt. Nadia Calvino, gazdaságért felelős miniszterelnök-helyettes pénteki sajtótájékoztatóján elmondta: számításaik szerint a járvány következtében az ország gazdaság teljesítménye 9,2 százalékkal csökken idén, a munkanélküliség pedig 19 százalékra nő. A költségvetés várható hiánya 10,34 százalék lesz. Az ország gazdasági növekedése tavaly 2 százalékos volt, amely meghaladta az uniós átlagot, míg a munkanélküliségi ráta 13,78 százalék, az államháztartási deficit pedig 2,7 százalék volt.Ez a válság nem lehet újabb kifogás a nagyobb bizonytalanságra és egyenlőtlenségre. A kormány elkötelezettsége világos: minden erőnket és erőforrásunkat a munkahelyek, a dolgozók jogainak védelme felé fordítjuk, hogy senki nem maradjon hátra"


image5.PNG

 

írta Twitter-üzenetében Pedro Sánchez kormányfő május elseje alkalmából.A spanyol kormány a szükségállapot meghosszabbítását fogja kezdeményezni a parlamentnél, ezúttal május 24-ig. Jövő hétfőtől viszont elkezdi feloldani a járványügyi korlátozásokat. Négy, egyenként legkevesebb két hétig tartó fázisban enyhítenek az óvintézkedéseken, várhatóan június végéig.

Forras: M7
image6.JPG

KORONAVIRUS A VILÁGBAN: 

Már 187 országban ütötte fel a fejét a vírusVilágszerte 3 344 099-en fertőződtek meg a koronavírus-járványban, a halálesetek száma 238 663, a meggyógyultaké pedig 1 053 342 volt a baltimore-i Johns Hopkins Egyetem összesítése szerint szombat reggel.Péntek reggel még 3 257 520 volt a fertőzöttek száma, a haláleseteké 233 405, a gyógyultaké pedig 1 014 809. A fertőzés 187 országban van jelen.A diagnosztizált esetek száma nem tükrözi pontosan a valóságot, mert az egyes országokban többé-kevésbé korlátozott a tesztek száma, valamint a számontartás kritériumai is különböznek. 

A legtöbb halálos áldozata a SARS-CoV-2 vírus okozta Covid-19 megbetegedésnek az Egyesült Államokban van, ahol 1 103 781 volt az igazolt fertőzöttek, 64 956 a halottak és 164 015 a gyógyultak száma.Spanyolországban 213 435 fertőzöttről, 24 543 halálos áldozatról és 112 050 gyógyult betegről tudni. Olaszországban 207 428 a koronavírus fertőzöttjeinek, 28 236 a halálos áldozatainak száma, és 78 249-en gyógyultak fel a Covid-19-ből. Az Egyesült Királyságban 178 685 a fertőzöttek száma, 27 583-an haltak bele a betegségbe, és 892-en gyógyultak ki belőle.Franciaországban 167 305 fertőzöttről, 24 628 halálos áldozatról és 51 124 gyógyultról tudni. Németországban 164 077 a fertőzöttek, 6736 a halálos áldozatok és 126 900 a gyógyultak száma. Törökországban 122 392 fertőzést jegyeztek fel, 3258 a halálos áldozatok száma és 53 808 a meggyógyultaké.Oroszországban 114 431 volt a fertőzöttek száma, a halálos áldozatoké 1169, a gyógyultaké pedig 13 220.
Iránban 95 646 fertőzöttről, 6091 halálesetről és 76 318 gyógyultról tudni.
Kínában (Hongkong és Makaó nélkül) 83 959 esetet tartottak nyilván szombat reggel. A vírus okozta betegségben 4637-en haltak meg. A meggyógyultak száma 78 580. Brazíliában 92 202 a megfertőződöttek száma, 6412 a halálos áldozatoké és 38 039 a meggyógyultaké.Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) március 11-én nyilvánította világjárványnak a koronavírust, amely a közép-kínai Vuhanból terjedt el.


Mikor térhet vissza az életünk a régi kerékvágásba?

 09bebcbebd47e9eb380d34fd583240df.jpg

Egy üdítő kivétel

image7.JPG

Félszáz napja hirdették ki az egészségügyi vészhelyzetet Szlovákiában. A szigorú karanténszabályok bevezetésével sikerült lényegesen lelassítani a koronavírus-járvány terjedését, a napok előrehaladtával azonban egyre sürgetőbb a kérdés: mikor térhet vissza az élet a régi kerékvágásba?Ha a számokra tekintünk, a szlovák járványkezelés kétségkívül sikertörténet: összevetve a nagy nyugat-európai országokkal, mind a fertőzöttek, mind az elhalálozottak száma alacsony maradt. Ez tagadhatatlanul nem lebecsülhető eredmény, amely ráadásul az egymást váltó kormányok határozottsága mellett mindenekelőtt az emberek fegyelmezettségének köszönhető


Nem várhatunk hónapokat


Csakhogy a nyolcadik hetébe lépő szigorú karanténszabályok betartásának óriási, s ma még nem is teljesen felbecsülhető ára volt. Több százezer ember megélhetése került veszélybe, s az idő múlásával ez a szám egyre csak növekedne. Világos, hogy nem várhatunk további hosszú heteket, hónapokat a gazdasági életet megbéklyózó járványellenes intézkedések feloldására.A helyzet azonban cseppet sem egyszerű, a járvány nem múlt el, legfeljebb az első hullámát nagy társadalmi, gazdasági áldozatok árán laposan tartottuk, hogy lehetőség szerint elkerüljük az emberi áldozatokat.Néhány napon, legfeljebb néhány héten belül azonban a társadalom eljut a mentális és szociális tűrőképességének határára, s ezt a politikai döntéshozók is érzékelik.Vagyis újra kell indítani a gazdaságot, miközben reálisan lehet számolni azzal, hogy a társadalmi érintkezések növekvő számával együtt jár a járvány gyorsabb terjedése is. Ha innen nézzük, adódik a kérdés,megérte-e a bő másfél hónapos áldozatvállalás: a gazdaság lefékezése, s vele százezrek anyagi ellehetetlenülése, ha ugyanabba a csapdahelyzetbe kerülünk a karantényszabályok feloldásával.


A veszély távolinak tűnik


A válasz nem egyszerű, a karantén biztonságából hajlamosak vagyunk lebecsülni a veszélyt. A járvány statisztikái szárazak, unalmasak, s legfőképp távoliak. Ha azt olvassuk, hogy az Egyesült Államokban már több mint 60 ezer áldozata volt a Covid-19 betegségnek, talán egy pillanatra megdöbbenünk, de azután lapozunk tovább. Pedig, ha jobban belegondolunk,a járványban néhány hét alatt több amerikai halt meg, mint a vietnami háborúban 1965 és 1973 között. Abban a tévéképernyők előtt zajló háborúban, ahol az áldozatok alapjaiban rengették meg az amerikai társadalmat. A járvány csúcsán voltak napok, amikor egyetlen nap alatt többen haltak meg az Egyesült Államokban a fertőzés következtében, mint a hírhedt szeptember 11-i terrortámadásokban összesen.Másfelől, legalább ennyire megdöbbentőek a példátlan gazdasági visszaesésről tanúskodó számsorok. Aki azzal érvel a karanténszabályok lazítása ellen, hogy ezzel tömegek életét tesszük kockára, az ne is tegye féle az emberiességi szempontot, csak nézzen szembe a karantén másodlagos hatásával.Hány emberi életet roppant meg az egzisztencia elvesztése, a teljes kilátástalanság?


image8.PNG

Még sokáig együtt kell élnünk a járvánnyal.

 

Hogy mi a megoldás? A válasz kézenfekvő, még ha nem is egyszerű: együtt élni a járvánnyal, legalábbis addig, amíg nem lesz tömegesen elérhető hatékony védőoltás.

 Visszatérve a gondolatmenet elejére: mikor térhet vissza az életünk a régi kerékvágásba? A válasz az, hogy nagyon sokára, de lehet, hogy sohasem.A következő hetekben, hónapokban úgy kell élnünk és dolgoznunk, hogy a lehető leginkább óvjuk magunkat és a környezetünket.A maszkhasználat, a kézfertőtlenítés, a szociális távolságtartás a karanténból kilépve is mindennapi életünk része marad.Biztató híreket hallunk a Covid-19 elleni vakcináról, ami vélhetően hamarabb fog elkészülni, mint azt korábban jósolták. Olvasom a hírt, a legnagyobb indiai vakcinagyártó az egyik ígéretes oltóanyag tömegtermelésébe kezd annak klinikai tesztelése előtt. Így szeptemberre, amikorra eldől, hogy hatásos-e a szer, már több tízmillió vakcina készülhet el.Több tízmillió – soknak hangzik, az is. Csakhogy a Földön hétmilliárd rászoruló van, mindannyian, akik ezen a bolygón élünk. Vagyis, ha a világ összes vakcinagyártója a teljes kapacitását az új koronavírus elleni oltóanyag termelésére fordítja, így is hosszú évekbe telhet, míg az átoltottsággal a kívánt nyájimmunitást elérjük.Addig pedig a járvány újabb hullámaival szembeni védekezésre nem marad más eszközünk, mint a karanténszabályok alkalmankénti szigorítása és lazítása, reagálva az éppen aktuális helyzetre. Vagyis hosszú küzdelem előtt állunk, s bár nincs kétségem, az emberiség ezt a kihívást is le fogja küzdeni, a régi világunk megszokott komfortját lehet, már soha nem fogjuk visszakapni.

Forras: m7

A 30 millió sportoló országa

Andi és Tito mar alig várta ezt azt a napot, nevezetesen a szombatot,mikor kiszabadul hatnak.Es lőn!

Az álmok egyszer csak valóra válnak...

Ezt írták erről: 

3877fc4ebc92faad85b8174e20f3819f.jpg

"A fokozatosság elve alapján múlt hét végén kiengedtek 6 millió gyereket levegőzni, ma pedig 30 millió felnőttet sportolni. Szóval mindenki azonnal sportoló lett.

10 millió idős ember is ma szabadul, mehetnek sétálni. Ebben már semmi fokozatosság nincsen, sőt, inkább hirtelennek mondanám, hogy mától tényleg mindenki az utcán van, de hát ez ilyen emberi jogi kérdés, mert nem lehet senkit a kora miatt diszkriminálni, máshogy kell megoldani a védelmüket. Ezért idősávokba raktak minket, hogy ne egyszerre legyen kint mindenki. A reggel sportolóké, a délelőtt az időseké, az egész délután a gyerekeké, aztán este még egy óra az időseké, és a maradék, éjjel tizenegyig megint a sportolóké. Naponta csak egyszer szabad kimenni, gyerekeknek és időseknek maximum egy órára és maximum egy kilométerre, de a sportolókat nem korlátozták be, se időben se távolságban.  

f2f370e04b9d128a2bf9ac9651a0206b.jpg

Nagyon vártam ezt a reggelt, alig bírtam éjszaka aludni, és nem csak az izgalom miatt, az csak intenzív álmokat okozott, hanem a szomszéd pakisztáni család miatt, akik Ramadant tartanak, most éjszakai életet élnek, és a gyerekek egész éjjel vagy visonganak, vagy sírnak. Szegények, nem tudom, hogy fognak napközben aludni, amikor felavatom ma a fúrót.

Magamtól teljesen idegen módon már ötkor felkeltem, és hatkor, az első szabad percben kirajzottam. Több emberre számítottam, azt hittem mindenki tűkön ülve várja, mikor mehetünk már kifelé és legalább az első nap tömeg lesz az első órában, de nem. Teljesen üres és kihalt volt minden utca, még elég sötét is volt, nem volt épp felszabadító érzés egyedül mászkálni. 

Azonnal a hegy felé indultam. Az első kétszáz lépcső után már nagyon furcsán lélegeztem, el is döntöttem, hogy onnantól a hosszabb úton megyek, nem lépcsőzöm többet. Az első parkban egy jó nagy rózsaágyás mellett haladtam el, megcsapott a tömény rózsaillat, megláttam a tengert és a vörösen izzó horizontot. Onnantól kezdve a felfelé úton csak bömböltem, hogy újra szabad vagyok, és mindenféle hangok, színek és illatok vesznek körül. Sokkolt a sok inger hirtelen.

2032d30f8e0d5be4e3694603493ba1e0.jpg

Az úton még a szokásosnál is több feltört autót láttam, és nem csak külföldi rendszámosokat, mint normálisan, hanem sok spanyolt is. Az enyémet is feltörték, pedig hát elég szánalmas állapotban volt már így is, nem tudom mit reméltek találni benne. Ráadásul a jobb oldali ablaka már amúgy is be volt szakadva, azt úgy támasztottam ki egy fadarabbal, és résnyire nyitva volt, de nem voltak túl figyelmes tolvajok, ahhoz nem nyúltak, pedig az egy kis mozgatásra magától beesett volna, de ezek a barmok a bal oldalit törték be. Két oldali ablakválságban vagyok. Nem lepett meg a dolog, mert ma álmomban jártam az autómban és volt benne valami gyanus lakó, úgyhogy igazából még örültem is, hogy üresen találtam és csak egy törött ablak a kár. Szóval nem szegte kedvem, örültem, hogy üvöltve csicseregnek a madarak mindenfelé körülöttem.

8129ce7a87f90c169e17123803edc5a1.jpg

Tovább másztam felfelé, egyre több embert láttam, és a hegy tetején a vár tövében már ott várták szépen a napfelkeltét, ahogy számítottam rá. A kikötő szokatlanul üres volt, egyetlen hajó sem mozdult, és a konténeres mólón sem állt bent egy sem, pedig ilyenkor már javában mennie kéne a rakodásnak. Nagyon furcsa volt így látni.

535dcf6e0ed6f74c7a036d2df84dd340.jpg

Felkelt a nap. Aztán felkelt még egy nap. Úgy tűnt, olyan sokáig voltunk bezárva, hogy teljesen megváltozott a világ, már két nap van az égen. Vagy csak a mai különleges napra kaptunk két napkeltét, nem tudom, mindenesetre, szerencsés vagyok, hogy ilyet láthattam.

8f83a7d5d65ef0cd121aa6eb00dff4f8.jpg

Ebben az időpontban viszonylag sokan összegyűltünk futók, gyaloglók, biciklisták, elég nehéz volt ott kerülgetni egymást.

3877fc4ebc92faad85b8174e20f3819f.jpg

(Azóta egyre több helyen látok egyre több ehhez hasonló fotót csoportokban, közösségi oldalakon. Valószínűleg ez volt a mindenkori legjobban dokumentált napkelte Spanyolországban. Érdekes lenne összegyűjteni róla a fotókat.)

Még egy kicsit bóklásztam a hegyen, körülnéztem az ismerős helyszíneken. Eléggé megváltozott a táj. Két hónapja még téli kabátban mászkáltam erre, és elég kopár volt minden, most viszont melegfront van, szinte kánikula, burjánzik a természet, és a parkfenntartók nem dolgoznak, sehol sincs ritkítva a növényzet, dzsungelesedik az egész hegy. Szedtem két pálmaágat a dzsungelmintához, amit a szobába akarok festeni, aztán hirtelen nagyon elfáradtam és nagyon megéheztem.

41a3f710b5d1bf11c48ca8bbe981befb.jpg

A hazafelé úton már sokkal több embert láttam, minden tele van futókkal és biciklizőkkel. Gondoltam, hogy még lenézek a tengerparti sétányra, hogy milyen tömeg van, mert ott biztosan sokkal többen vannak, de már semmi erő nem maradt a lábamban.

MEGMÁSZTAM MA EGY 170 MÉTERES HEGYET!

Sok volt ennyi edzés így hirtelen, a térdem teljesen elgyengült. Most csak úgy tudok felállni, ha kézzel feltolom magam. Pedig a szakértők figyelmeztettek is, hogy semmiképp ne erőltessük túl hirtelen a testünket, hanem szépen fokozatosan térjünk vissza a mozgáshoz. És arra is figyelmeztettek, hogy nagyon figyelünk oda a fényvédelemre, kenjük magunkat napkrémmel és hordjunk napszemüveget, sapkát, kalapot, mert két hónapja vámpír üzemmódban élünk, a napfény is sok lesz hirtelen. 

Nemcsak az újdonsült 30 millió amatőr sportoló, hanem a profik is elkezdenek mától edzeni. Legalább a sportújságíróknak végre lesz miről közvetíteni, mert eddig is szorgosan dolgoztak. De minek? Teljesen érthetetlen módon nem szűntek meg a sporthírek sehol, hanem bulvárrá alakultak a sportrovatok, mert csak olyan témák vannak, hogy mit csinálnak otthon a sportolók, vagy hogy mennyi pénzt veszítenek a klubok. Nyílván a futball a legfontosabb, de a közös edzésre és a meccsekre még várni kell jó sokat, mert

A JELENLEGI SZABÁLYOZÁS TELJESEN ELLEHETETLENÍTI A FOCISTÁKAT: BEILTOTTÁK A KÖPKÖDÉST.

Igazán betilthatnák az utcámban is! Bár a fertőzöttségi adatok nagyon bíztatóak, de tartani kéne még a két méter távolságot mindenhol, mindenkitől, mert ahogy a miniszterelnök mondta:

SENKIT NE TÉVESSZEN MEG EZ A MOSTANI ENYHÍTÉS. A VÍRUS NEM TŰNT EL, MÉG MINDIG ITT VAN KÖZÖTTÜNK, VIGYÁZZUNK EGYMÁSRA! 

Jó hír viszont, hogy a pavilonkórházat bezárták tegnap. Ez volt az a kórház, amit még a kínaiaknál is sokkal gyorsabban, világrekord idővel, 18 óra alatt felhúztak Madridban, egy hatalmas rendezvénycsarnokban. A teljesítménye csúcspontján 1200 beteget kezeltek benne. Az egyik ápoló nyilatkozta, hogy az volt a legnehezebb, hogy az emberek halálfélelemmel kerültek be, mert mindenki azt hitte meghalni jött. De végül a szomszédos ágyakon fekvők között nagy barátságok szövődtek, és nagyon jó közösség alakult. Születésnapokat, hazaengedéseket ünnepeltek, beszélgettek, tapsoltak, énekeltek. A tegnapi záróbuli is nagyon családias volt, nem volt távolságtartás, hatalmas partit rendeztek, ölelkezős szelfikkel, búcsúpuszikkal.

Lehetnek még itt bajok, mert én is úgy érzem, hogy ez a mai enyhítés tévesen azt az érzetet kelti az emberekben, hogy már túl vagyunk rajta, és lankad a fegyelem sajnos. Tegnap már csomó embert láttam maszk nélkül trécselni az utcán, találkozgatni barátokkal, ilyesmi. Én is felelőtlenül beszéltem két szomszéddal is maszk nélkül, amikor a díszkivilágítást szerelték fel az utcánkba. Szerintem újra növekedni fog a fertőzöttek száma, mert még az enyhítés előtt is napi 2-3-4 ezer új fertőzöttet regisztráltak a héten, a mostani kirajzással kizárt, hogy ez a szám csökkenjen. A két gócpont természetesen Madrid és Barcelona, a többi terület valószínűleg folytatni fogja a visszatérést az életbe, de a két főváros továbbra is még sokáig zárva marad."


A KORONAVIRUS ES A FOCI


A vírus még évekig hatással lesz a labdarúgás versenynaptárára A koronavírus-járvány két-három évig hatással lehet a nemzetközi futball-versenynaptárra és még a 2022-es katari világbajnokságot is érintheti - véli Lars-Christer Olsson, az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) végrehajtó bizottságának tagja. Fotó: uefa.comAz új koronavírus, amely világszerte több mint 3,13 millió embert fertőzött meg és több mint 218 ezer halálát okozta, már eddig is felborította a tervezett programot a sportágban, az idei Európa-bajnokságot például egy évvel el kellett halasztani, a nemzeti és nemzetközi sorozatok pedig félbeszakadtak.
A katari vb tervezett időpontja 2022. november 21. - december 18., és Olsson szerint majd az idő ad választ arra a kérdésre, hogy a négyévenként sorra kerülő tornára is hatással lesz-e a mostani krízis.
"Valószínűleg két-három évig érezzük majd a járvány hatását. Ha a vírus még jobban elterjed, mindenképpen gondok lesznek a nemzetközi versenynaptárral" - fogalmazott a svéd sportdiplomata. "Ha egy tornát egy évvel elhalasztanak, majd jön a katari vb az európai szezon közepén, közben pedig a nemzeti és nemzetközi klubsorozatokat is le kell bonyolítani, az nem lesz egyszerű."
Olsson megerősítette, hogy az UEFA augusztusban szeretné befejezni az Bajnokok Ligája és az Európa-liga márciusban félbeszakadt idényét.
"Legkésőbb május végéig döntést kell hoznunk ebben a kérdésben" - jelentette ki.

b473c2a36107dd3c113376a1f46bce9b.jpg

Anyagi csőd vár a sportklubokra?

A  sportegyesületekre is gondolnak, hiszen a látványsportok mellett számos sikerterületen nagy gondot okoz a versenyek lebonyolitasa. Fontosabb most,hogy a gazdaság egyes szektoraival is foglalkozzanak, így nem meglepő módon a sportklubok nagy nehézségekbe ütköznek. 

95e374cd9d56d3fdd6768d84cb400240.jpg 

Nyilvánvaló, hogy a legjobban fizető helyeken egy 20-30 százalékos bércsökkentés elviselhető, a játékosok számára egyébként sem ez a legjobb időszak az új hely keresésére. Éppen ezért megdöbbentő, amikor olyan hírt olvasunk, miszerint a Tottenham Hotspur 200 millió fontért eladhatja csapatkapitányát, Harry Kane-t a Manchester Unitednak. A világjárvány miatt megnehezült pénzügyi helyzetében kényszerülhet erre a lépésre a patinás londoni futballklub, amelynek a büdzséjét a tavaly átadott új stadion költségei is terhelik. Azt híresztelik, hogy a klubtulajdonos, Daniel Levy most már kész megválni a 26 éves csatártól, akiért az elmúlt napokban két külföldi csúcsalakulat, a Juventus és a Real Madrid is bejelentkezett. Más kérdés, hogy mennyire lesz valóságalapja egy ilyen átigazolásnak, amikor még azt sem sejtjük, miképp kezeli a helyzetet az UEFA, amely alapjaiban véve leginkább hatalmas üzletet csinált a foci körül működő felhajtásból, de sok más nemzetközi szervezethez hasonlóan a szabályozó szerepében nem éppen hatékony. Éppen ezért juthattunk el oda, hogy a játékosok fizetése csillagászati magasságokba emelkedett, miközben a néhány csúcskategóriás klubon kívül a többiek nem tudják a versenyt a megfelelő keretek közt tartani, és az eladósodottságuk eszméletlen.Közben pedig a verseny is szűkül. Ez a helyzet pedig a gazdasági válság idején ki fog csúcsosodni, és a kluboknak támogatásra és megoldási javaslatokra lenne szükségük.A tulajdonosok meg is szólalnak, de szemmel látható, hogy az európai megoldás itt is késik. Leginkább ott tudnak majd megmaradni, ahol a belföldi rendszerek gondolnak a sportolókra és a klubokra is. Feltehetően Magyarországon így lesz, ami után akár jobb pozícióba is kerülhetnek a magyar csapatok a környező országokhoz képest, ahol a politikai vezetés mostohagyerekként kezeli a sportot.Pedig talán most még fontosabb lesz, hogy a krízisből kilábaló lépések közepette olyan sikerélményeket kapjon a közösség, amelyek jobban összekovácsolják az embereket, és reményt, valamint mosolyt csalnak az arcokra.

Forras: M7



SPANYOLORSZAG MAI ADATOK:

 

image9.PNG

 

 

Mint a grafikon bol is látszik,a halálesetek szama stagnál, 276 áldozattal,csakúgy az uj fertőzöttek szama is, 2588.

Ma ha nem tudnánk,hogy kijárási tilalom van es szakaszosan lehet korcsoportok szerint az utcára menni,azt hinnénk,hogy minden a rendes kerekvagasban zajlik.Csak a maszkok,gumi kesztyűk,es a ket méteres távolság tartás döbbent ra, talan sosem lesz olyan,mint rég.

 

Vagy megis? 

A bejegyzés trackback címe:

https://szvitekerzsebetujsagiro.blog.hu/api/trackback/id/tr5215657142

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása